Mistrzostwo kreacji
11 czerwca 2016, 09:14


Jak wam się podobają te ornamenty na ścianie? Ja uważam, że są świetne. Koronkowe, nieco orientalne, dodają wnętrzu charakteru. A teraz przyjrzyjcie się ścianie po prawej stronie. Jeszcze raz. Dokładnie. Czy to widzicie? Tak, tam są drzwi! Choć na pierwszy rzut oka trudno to dostrzec, drzwi i ściana tworzą jedną płaszczyznę - pokrytą drewnianą okładziną i ozdobioną wzorem.  Całość wykonana jest w systemie Creadoor, który proponuje krakowska firma ABC DOM.
 


Creadoor to zintegrowane zabudowy ścienne, drzwi przesuwne i drzwi wewnętrzne z niewidoczną, aluminiową ościeżnicą - to dzięki takiej konstrukcji można uzyskiwać jednorodne powierzchnie, w których granice między ścianą a drzwiami zacierają się. Specjalna technologia grafiki 3D pozwala na dekorowanie ich dowolnymi rysunkami. Powstają niebanalne dekoracje, które całkowicie zmieniają nastrój wnętrza i czynią je niepowtarzalnym.

Widziałam panele z takimi rysunkami na własne oczy (wypożyczałam gjedo jednego z moich wystąpień w Dzień Dobry TVN). I możecie mi wierzyć, to wygląda naprawdę doskonale. Wygrawerowane ornamenty są trwałe i zadziwiają precyzyją wykonania. Mogą być dwu- lub trójwymiarowe, jak relief. Podsumowując: pełen profesjonalizm.
 


Firmę ABC DOM, która wykonuje niezwykłe dekoracje w systemie Creadoor, miałam okazję gościć na organizowanej przeze mnie w kwietniu br. imprezie pod nazwą STREFA DESIGNU ewa & wnętrze w Krakowie. Przypomnę, że w wydarzenie odbywało się w ramach Targów DOM INTELIGENTNY 2016. Do mojej STREFY zaprosiłam 19 firm z branży wyposażenia wnętrz. Selekcja była ostra: zaprezentować mogły się tylko te firmy, które w swojej ofercie miały coś naprawdę ciekawego. Uznałam, że ABC DOM do nich należy. ABC DOM specjalizuje się nie tylko we wszystkich rodzajach drzwi. To także królestwo podłóg. Za pośrednictwem ABC DOM można kupić wszelkie deski podłogowe, panele, podłogi winylowe, listwy wykończeniowe, jak również tapety i panele ścienne. Właściciele firmy postawili na indywidualne traktowanie każdego klienta. Realizują nawet najbardziej nietypowe projekty i nie boją się nowatorskich pomysłów. Możesz u nich zamówić drzwi obłożone blachą czy kamieniem. Możesz wybrać nawet najbardziej wyrafinowany odcień podłogi. Wszystko jest możliwe!

Architektów, projektantów wnętrz i wszystkich zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami we wnętrzach zapraszam na stronę abcdomkrakow.pl. Za pośrednictwem tej strony uzyskacie więcej informacji na temat konkretnych zamówień.

A na razie zapraszam do obejrzenia przykładów wnętrz z zastosiwaniem systemu Creadoor. 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com