Nadchodzi hiszpański design!
10 marca 2016, 08:53

Barcelona Concept to jedna z firm, która będzie moim gościem w  STREFIE DESIGNU ewa & wnętrze na TARGACH DOM Inteligentny 2016 w Krakowie 8-10 kwietnia. 

Regał z kolekcji "Lau", Treku, projekt: Ibon Arrizabalaga

Pod marką Barcelona Concept kryje się agencja z najbogatszą ofertą designu hiszpańskiego w Polsce. Dzięki niej mamy możliwość podziwiać i kupować meble, lampy, akcesoria, meble ogrodowe i miejskie (!) najbardziej prestiżowych marek z Hiszpanii. Dla ścisłości powinnam napisać: z Katalonii i Kraju Basków. 

Czy nie macie wrażenia, że ostatnio nasz rynek mebli i lamp jest nieco zdominowany przez Włochów? Dotyczy to zwłaszcza tak zwanego segmentu premium. Tymczasem na Półwyspie Apenińskim świat designu się nie kończy! Hiszpanie tworzą równie wspaniałe rzeczy, tyle że dotychczas po prostu nie mieliśmy okazji poznać ich bliżej. Działająca od niedawna Barcelona Concept pomoźe nam nadrobić te zaległości.
 Stolik "Lore", projekt Ibon Arrizabalaga dla Treku

Na początek ważna informacja: Barcelona Concept to nie jest sklep, salon meblowy ani showroom. To jest agencja importująca dobry design z Hiszpanii. Współpracuje z salonami partnerskimi w całej Polsce. Jeśli gdzieś widzicie elegancki stół, krzesło, lampę z Katalonii lub Kraju Basków, istnieje duże prawodpodobieństwo, że przedmiot ten został sprowadzony przez Barcelona Concept.
 

Krzesła marki Ondaretta

Właściwie jeśli ktoś chciałby dokonać szybkiego przeglądu hiszpańskiego designu, wystarczyłoby mu zapoznanie się ze stroną internetową tej agencji. W portfolio Barcelona Concept jest kilkanaście (kilkadziesiąt?) marek. Czego tu nie ma! Przede wszystkim jest moja ulubiona BD Barcelona. A także kultowa marka oświetleniowa Santa & Cole. Czy wreszcie Parachilna, o której już pisałam ("Poematy z metalu i szkła") i która jest obecnie jedną z najbardziej modnych europejskich marek oświetleniowych
 

Lampa wisząca "Estadio", projekt Miguel Mila dla Santa & Cole (2002)

 

Komoda "Multileg", projekt Jaime Hayon dla BD Barcelona (2011)
 Lampy z serii "Aballs", projekt Jaime Hayon dla Parachilna

Lista marek reprezentowanych przez Barcelona Concept wydaje się nie mieć końca. W STREFIE DESIGNU ewa & wnętrze oprócz BD Barcelona i Parachilna mają być pokazane m.in. produkty marek Treku i Ondaretta (baskijscy producenci nowoczesnych mebli do domu),  a także Mobles 114 (specjalność: design lat 70. i hiszpańskie ikony designu do wnętrz publicznych) oraz Aridi (słynie z doskonałych stołów i mebli do biur, jego meble wypełniają biura domów mody takich jak Dior, Louis Vuitton czy Gucci, oraz biura oddziałów banku Santander na całym świecie).
 Krzesło Rambla, Mobles 114
 

Komoda z kolekcji "Aura", projekt Angel Marti & Enrique Delamo dla Treku
Meble z kolekcji "One", Aridi

Stylowe, nowoczesne i funkcjonalne. Ekologiczne. Ponadczasowe. Takimi przymiotnikami mogłabym określić większość produktów z Barcelona Concept. Wśród nich są zarówno przykłady wzornictwa sprzed dziesięcioleci, jak też nowości słynnych współczesnych designerów. Wszystkie powstają w Hiszpanii lub na terenie Europy.
Komoda z kolekcji "Kai", projekt:  Jean Louis Iratoki dla Treku
 

Wśród projektantów - same gwiazdy. I to począwszy od artystów takich jak Salvador Dali czy Antonio Gaudi, a skończywszy na słynnych współczesnych designerach, wśród których prym wiedzie kolejny mój faworyt: Jaime Hayon. 
 Fotel "Leda", projekt Salvador Dali (1904-1989)
 

Siedzisko "Dalilips", projekt Salvador Dali (1904-1989)

 

 


Krzesło "Calvet", projekt Antoni Gaudi (1852 - 1926)

Inspirowane sztuką Gaudiego i Dalego krzesła "Gaulino", projekt OscarTusuets dla BD Barcelona (2011)

Barcelona Concept proponuje nie tylko meble, ale także lampy, tekstylia (świetne pledy i pościel!) oraz liczne artykuły do wystroju wnętrz. A także produkty do ogrodu i elementy małej architektury miejskiej. Ławki uliczne, stojaki na rowery czy kratki pod drzewa. To się nazywa szeroka oferta! 

Fotele "Gardenias", projekt Jaime Hayon dla BD Barcelona (2013)
 

Stojak na rower "Key", projekt La Granja (2007)
 

Kratka do drzew "Matisse", projekt Antoni Rosello (2002)

Zapraszam na stronę www.barcelonaconcept.pl


 

 

 

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com