Design od kołyski
21 stycznia 2016, 10:32


Czy wy też uważacie, że dobry gust powinno się kształtować od najmłodszych lat? W takim razie oferta Muppetshop przypadnie wam do gustu! 

Muppetshop - świetna nazwa, nie uważacie? Mnie się bardzo podoba, bo zawsze uwielbiałam słynne Muppet Show Jima Hensona. Nigdy nie zapomnę Szwedzkiego Kucharza, Wielkiego Gonzo, Kermita i Miss Piggy...  Łezka się w oku kręci. Dlatego bardzo ucieszyłam się, że ktoś twórczo zinterpretował tytuł telewizyjnego przeboju i nazwał podobnie swój sklep. Muppetshop to warszawski sklep dla rodzin z dziećmi. Zdaniem jego twórców poczucie estetyki kształtuje się w człowieku dosłownie od kołyski. Dlatego w tym sklepie na ulicy Kazimierzowskiej 43 można kupić wiele naprawdę ładnych rzeczy dla dzieci. Nie tylko zabawki. Także meble i różne przedmioty codziennego użytku.  

Trudno powiedzieć, w jakim wieku jest typowy klient Muppetshop. Oferta jest szeroka: od niemowlęcej wyprawki po wyposażenie pokojów dla nastolatków. Nie brakuje też prezentów i gadżetów dla dorosłych, którzy lubią dobre wzornictwo.
 


Urządzenie pokoju dla nowo narodzonego malucha to czysta przyjemność. Ale w miarę jak dziecko rośnie, zaczynają pojawiać się trudności. Pokój dla przedszkolaka musi się różnić od pokoju dla ucznia. Aż wreszcie przychodzi moment, kiedy trzeba stawić czoła prawdziwemu wyzwaniu: zaaranżować centrum zarządzania wszechświatem dla nastolatka. Tu już nie ma lekko. Dlatego szczególną uwagę zwracam zawsze na ofertę firm skierowaną do rodziców starszych dzieci. 

W Muppetshop mają w czym wybierać. To typowy sklep "multibrandowy". Znajdziecie w nim wiele marek znanych już w Europie, takich jak skandynawska Ferm Living czy francuska Petit Friture. Na  niektóre marki firma Muppetshop ma wyłączność, m.in. Quax, Kidsmill, Chispum. 
 


Selekcja marek oferowanych przez Muppetshop jest prosta: rzeczy mają być ładne, funkcjonalne i zrobione z materiałów wysokiej jakości. Doskonała jakość ma dotyczyć także serwisu. Rodzice dopiero spodziewający się potomstwa, mogą na przykład skorzystać z doradzctwa w kompletowaniu wyprawki. Istnieje nawet firmowa Autorska Lista Wyprawkowa!
 


Sklep w Warszawie szczyci się tym, że jako miejsce zakupów wybierany jest przez polskie gwiazdy. Zaglądają tu Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Kożuchowska, Anna Czartoryska, Anna Mucha, Dorota Gardias. Oprócz głównego salonu w Warszawie, firma ma też ekspozycję w krakowskim Forum Designu. A jeśli ktoś chce obejrzeć dokładnie ofertę Muppetshop online, może skorzystać ze strony muppetshop.eu

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com