Eugenius dla zawodowców
30 grudnia 2015, 01:02


Potrzeba matką wynalazków. Historia polskiej marki Eugenius zaczęła się od tego, że architekt nie mógł dobrać odpowiedniego produktu do swojej realizacji. Szukał prostych, dyskretnych, ale i ładnych lamp - mówiąc fachowym językiem: opraw oświetleniowych. Były mu niezbędne do pewnego wnętrza. Ale nie mógł znaleźć odpowiednich. Te, które widział, były albo niewystarczająco eleganckie, albo zbyt drogie. Więc postanowił stworzyć własne.
 


Tym architektem był Krystian Nawrocki z Poznania. Nową markę oświetleniową nazwał Eugenius - od imienia dziadka. "Na zawsze pozostanie on dla mnie wzorem konsekwencji, pracowitości, uczciwości i profesjonalizmu" - mówi o swoim przodku.

Dziś Eugenius to wciąż jeszcze młoda, mała, rodzinna firma. Jej celem jest tworzenie opraw oświetleniowych dla profesjonalistów - architektów i projektantów wnętrz - nie znających słowa "kompromis". Poszukujących rozwiązań, które są zarówno funkcjonalne, jak i nadają wnętrzom elegancki i dyskretny rys.
 


Oferta opraw oświetleniowych marki Eugenius stale się powiększa. Są wśród nich oprawy podtynkowe i nadtynkowe, wiszące i kinkiety. Poniżej kilka przykładów.
 

 

 


Moim zdaniem najważniejsze jest to, że oprawy marki Eugenius można zastosować w całym wnętrzu, uzyskując w ten sposób spójną, jednolitą koncepcję. Jeśli więc komuś zależy na takim efekcie, koniecznie powinien zainteresować się polską marką. Zwłaszcza, że ceny opraw Eugenius są bardzo przyjazne.
 

 

Na razie dostępnych jest kilka linii opraw w czterech kolorach do wyboru: czarnym, białym, jasnoszarym i ciemnoszary (ten ostatni z delikatnym brokatem - wygląda super!) Oprawy różnią się nie tylko kolorem, ale też wielkością i rodzajem źródła światła. Miałam okazję przyjrzeć się tym lampom osobiście, trzymałam je w rękach. l mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że są bardzo dobrze wykończone, dopracowane w najmniejszych detalach. Dość ciężkie, solidne, wyglądają na bardzo trwałe. Bardzo podobała mi się ich matowa powierzchnia.
 

 

 

 

 

Nowością w ofercie marki Eugenius jest linia iQ przeznaczona dla źródeł światła AR 111.  Poniżej oprawy z tej linii. 

Informacje i kontakt do firmy Eugenius znajdziecie na stronie eugenius.eu.

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com