Ody do komody 2
5 grudnia 2015, 08:27

Pamiętacie "Ody do komody" ? Tak zatytułowałam ranking najbardziej niezwykłych komód. Przygotowałam go rok temu. Jeśli ktoś go pominął i jeszcze nie czytał, zapraszam tutaj.

Minął rok i trochę komód na świecie przybyło. Postanowiłam znowu zająć się tematem, ale zmienić formułę. Czyżbym przez ten rok się zmieniła? A może, nie daj Boże, dojrzałam?

Tak czy inaczej, postanowiłam pokazać tym razem komody NIE najbardziej odjechane, krzykliwe i rzucające na kolana - lecz komody piękne dzięki... prostocie. Drewniane. O tradycyjnych kształtach. A jednak w każdej jest coś, w czym można się zakochać. Mam nadzieję, że i Wy zakochacie się przynajmniej w jednej z nich :)
 

1. Ta lustrzana komoda pojawiła się wśród zdjęć na stronie Katty Schiebeck. Ta młodziutka projektantka i blogerka mieszka w Barcelonie. Dzięki swoim niepowtarzalnym, bardzo nastrojowym i wysmakowanym realizacjom jest już sławna w Europie. Poważnie zainteresowanych odsyłam na jej stronę: www.kattyschiebeck.com

 

2. Inspiracja latami 50. nie jest przypadkowa. Ta komoda powstała w paryskim concept store Kann Design. Firmie tej  od początku istnienia przyświeca idea odtworzenia we wnętrzach klimatu sprzed kilkudziesięciu lat. Miłośnicy stylu vintage będą zachwyceni! Zapraszam na stronę: www.kanndesign.com

 

3. PCH to skrót od Pacific Coast Highway. I taką właśnie nazwę nosi ten mebel wyprodukowany przez amerykańską firmę Bobby Berk Home. Co ciekawe, mebel wykonany jest z drewna tekowego, a tylko jedna szuflada pokryta została aluminium. Więcej szczegółów tutaj: www.bobbyberkhome.com

 

4. Maksymalna prostota. Mebel włoskiej marki Riflessi, w całości z litego drewna. Na zewnątrz dąb termizowany, wewnątrz drewno cedrowe, o charakterystycznym, pięknym zapachu, które go nie cierpią mole. Inne komody tej marki również są ciekawe, choć niektóre, niestety, za bardzo przypomianją mi podobne meble innych, bardziej znanych marek. Zresztą sami oceńcie, zajrzyjcie tu: http://www.riflessisrl.it/credenze-e-mobili-moderni/

 

5. Drewniany korpus wydaje się być rozpięty między dwoma blokami marmuru. I już. Na tym koniec. A jednak coś w niej jest. I to coś jest chyba wynikiem równiania: doskonałe proporcje + najwyższej jakości materiały + perfekcja wykonania.

Aż trudno uwierzyć, że autorem projektu komody Brug jest Ferruccio Laviani, jeden z najbardziej "szalonych" designerów, który podbił świat lampą Bourgie (Kartell). Komodę, którą tu przedstawiam, stworzył dla włoskiej marki Emmemobili. Może chciał pokazać, że "normalne" przedmioty też potrafi projektować?

 

6. Symphony, czyli komoda, dla której inspiracją były dźwięki muzyki. W moim zestawieniu wydaje się najbardziej barokowa, ale gdy się dobrze przyjrzycie, zobaczycie, że pomysł na ten mebel był całkiem prosty. Korpus z egzotycznego drewna oplatają rytmicznie ułożone rurki z polerowanego mosiądzu. Tak jak inne meble portugalskiej marki Boca do Lobo, została wykonana ręcznie. Mebel można zamówić w Polsce, w warszawskim salonie ARC Interiors. Cena to ok. 150 000 zł. Niestety.

 

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com