>   Łazienka
Odchudzanie kamienia
28 maja 2015, 01:49

 


Wanna z kamienia. Piękna forma, szlachetny materiał, wrażenie kąpieli w skałach... Wielu z nas chciałoby to wszystko mieć, ale nie każdy mieć może. Często powodem jest zbyt duża waga kamiennego elementu wyposażenia. Tak wanna z marmuru waży przecież co najmniej TONĘ! Nie wszystkie stropy to wytrzymują i nie każdy chce mieć kłopot z transportem i montażem czegoś o wadze pomnika ku czci...

Z umywalką kamienną sprawa też nie jest prosta. Wymaga ustawienia na solidnej podstawie, na czymś w rodzaju postumentu. To rodzi kolejne problemy.

Mam dobrą wiadomośc! Jest już firma, która "odchudza" kamienne wanny, umywalki, a także brodziki prysznicowe z. "Odchudza" naprawdę porządnie, bo zmniejsza wagę produktu o całe 65%. Genialne!
 


 

Dedalo to włoska firma, która opracowała unikalną metodę produkcji. Polega ona na usuwaniu zbędnego materiału ze ścianek kamiennych elementów. Mówiąc najprościej, ze ścianek wanny czy zlewu kamień jest "wydłubywany". Spróbujcie to sobie wyobrazić: te ścianki są "puste" wewnątrz!
 


Dzięki temu można dotychczas ciężki materiał traktować bardziej swobodnie. Na przykład wyrzeźbić z niego sprzęty łazienkowe o ciekawszych formach.
 
Albo przytwierdzić umywalkę wprost do ściany.
 


Czy też umieścić umywalkę na szklanym blacie. 
 


Wszystkie produkty Dedalo są dostępne w różnych rodzajach i kolorach marmuru.

Na stronie internetowej Dedalo znalazłam infografiki, które doskonale ilustrują korzyści, jakie mamy z "odchudzenia" kamienia. Po pierwsze produkty Dedalo łatwiej jest transportować.
 


Ich montaż też jest dużo prostszy, bo nie potrzeba aż trzech osób do przytrzymania jednej umywalki.I nie wymagają bardzo ciężkich i solidnych postumentów.
 


Prawda, że przekonujące?

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com