>   Kuchnie
Misja Solaris
10 kwietnia 2015, 09:14


Nowy robot? Blat roboczy w laboratorium NASA? A może mały statek kosmiczny? Nie, to kuchnia firmy Ernestomeda! Model "Solaris" wygląda naprawdę zjawiskowo, a jest po prostu dobrze zaprojektowaną, użyteczną kuchnią.

Jak twierdzi projektant, Pietro Arosio, "Solaris" to idealny mebel dla właścicieli niezbyt dużych kuchni. Nie wymaga bowiem wielkiej przestrzeni. To mnie bardzo cieszy, gdyż ostatnio obejrzałam mnóstwo nowych aranżacji kuchennych i wszystkie przeznaczone były do przestronnych willi z ogromnymi, otwartymi na salon kuchniami. Tak, tak, wiem, że przestrzeń do dziś głowny wyznacznik luksusu, ale co ma zrobić ktoś, kto kocha piękny design, a nie ma stumetrowej kuchni?

"Solaris" jest meblem kompaktowym, wolno stojącym. Jego serce to korpus z Corianu wsparty na stalowych nogach. Część blatu na wysokości zlewu i płyty grzewczej unosi się w górę i tworzy półkę, która nie tylko jest świetnym miejscem na przyprawy, ale też zabezpiecza otoczenie przed zabrudzeniem. W powierzchni blatu znajduje się 1,5-komorowy zlew. Obok - zlicowana z powierzchnią blatu płyta grzewcza. Instalację gazową i hydrauliczną ukryto pod blatem, w elastycznej, modułowej konstrukcji ze stali nierdzewnej.

Uwagę przykuwa wielka bateria z dwoma wylewkami. A co z oświetleniem? Służy do tego lampa na wychodzącym z blatu stalowym stelażu. Jej oprawa wykonana jest z Corianu i opalizującego szkła. Włącznik oświetlenia praz gniazda elektryczne umieszczono na panelu frontowym. Ciekawa jest szafka z szufladami pod blatem - przypomina mi element z typowych mebli biurowych. Miałam taką szafkę pod własnym biurkiem. A ona miała takie same kółka! 
 


Ernestomeda to jedna z najbardziej innowacyjnych marek w przemyśle kuchennym. Łączy niebanalne wzornictwo z niezwykłymi rozwiązaniami technicznologicznymi i materiałowymi. Misją marki jest "wdrażanie pionierskich rozwiązań, które umożliwiają idealne dopasowanie kuchni do  indywidualnych potrzeb". Dla Ernestomeda projektują takie sławy designu jak Zaha Hadid czy Rodolfo Dordoni.

W Polsce przedstawicielem marki jest Kari-Mobili.

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com