Szafa z wyższej półki
1 lutego 2014, 01:53

 

Garderobę "Cornice" marki Raumplus zobaczyłam w pięknie urządzonych, przestronnych wnętrzach showroomu w dawnej Fabryce Koronek na ul. Burakowskiej 5/7 w Warszawie. Od razu zwróciła moją uwagę, bo tylko ona jedna jest biała. Wspaniale wygląda na tle ceglanych ścian (przy okazji: moje wielkie uznanie budzi cała aranżacja tego showroomu). 

 

 

Za połączenie dobrego designu z funkcjonalnością model "Cornice" nagrodzony został prestiżowymi narodami Red Dot oraz IF Product Design Awards. Dla mnie największą zaletą tego mebla jest to, że można go w każdej chwili, bez specjalnego remontu wnętrza, postawić wzdłuż ściany, wykorzystując także narożnik. Da się nim także przedzielić dwa pomieszczenia, np. sypialnię i gabinet do pracy.

 

 

Jak wszystkie nowoczesne systemy tego typu, "Cornice" to mebel wielofunkcyjny, modułowy i ażurowy. Ażurowa konstrukcja wykonana z aluminiowych profili, co gwarantuje lekkość i subtelny, nowoczesny wygląd. Modułowa konstrukcja z kolei pozwala na indywidualne dobieranie wyposażenia. Chcesz zamontować drzwi? Nie ma sprawy. Oświetlenie w środku? Proszę bardzo. 

 

 


 

 

Niemiecka firma Raumplus od ponad ćwierć wieku rozwija i udoskonala  systemy do przechowywania i przedzielania pomieszczeń. Proces produkcji odbywa się w fabryce w Bremen i podlega nieustannej kontroli jakości. Wiadomo – dla Niemców jakość jest priorytetem. Dobrze, że w przypadku Raumplusa idzie z nią w parze wyszukane wzornictwo.

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com