Poczuj skórę
5 września 2014, 06:40


Alphenberg to holenderska marka, która od lat kreuje modę na skórę we wnętrzach. I nie chodzi wcale o tapicerowanie kanap czy foteli, lecz o wykorzystanie skóry jako materiału wykończeniowego. Odpowiednio przygotowanymi okładzinami skórzanymi można bowiem pokrywać ściany, podłogi, schody itp. Daje to efekt ekskluzywności i elegancji.
 


Zakres wykorzystania naturalnej skóry wciąż rośnie. Ostatnim pomysłem jest skórzana okładzina ścian przeznaczona do miejsc o wysokiej wilgotności, np. pod prysznicem. Alphenberg opracował specjalną technologię impregnacji: powierzchnia skóry pokryta jest potrójną warstwą ochronną. Według producenta gwarantuje to 100% zabezpieczenia przed wodą. Co ważne, zastosowanie impregnatu nie zmienia naturalnego rysunku skóry.
 


Jeżeli ktoś zdecyduje się na ten materiał, może wybrać sobie kolor skóry i sposób jej wykończenia (mat lub połysk), jak również zamówić jakiś wzór dekoracyjny wytłoczony na jej powierzchni (np. "skóra węża"). W ofercie Alphenberg jest kilkanacie rodzajów skóry, wiele kolorów do wyboru i ponad 1000 wzorów tłoczeń! 

Okładziny skórzane dostępne są w panelach o różnych wymiarach, np. 15 cm x 15 cm, 50 cm x 50 cm, 40 cm x 60 cm. Firma udziela trzyletniej gwarancji na najnowszą kolekcję.  Więcej informacji na stronie www.alphenberg.pl oraz na www.facebook.pl/AlphenbergPolska
 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com