>   Moda na...
Układ dowolny
9 lutego 2014, 12:26

 

Meblościanka. Macie negatywne skojarzenia? Ja nie. Uważam, że to był jeden z lepszych pomysłów TAMTYCH czasów. Teraz na całym świecie modne są meble przypominające meblościanki. Na świecie - nie u nas. No jasne. Im kojarzy się to tylko z praktycznością i wygodą.

Oto przykład. System ścienny ("Wall System") znanej włoskiej marki Poliform. Połączenie bliblioteki z "centrum kulturalno-rozrywkowym". Powstało w efekcie badań nad stylem życia i potrzebami potencjalnych klientów.

 

Chyba tych potrzeb było sporo i bardzo się od siebie różniły, gdyż zaprojektowano mebel modułowy i zaoferowano klientom możliwość dokonywania wyboru w kilku aspektach. Na przykład wymiarów. Do wyboru jest osiem wersji wysokości, pięć – szerokości, 2 – głębokości. Jeśli chodzi o ogólny wygląd mebla, czyli jego wykończenie, to producent nieco zaszalał, bo dał nam do wyboru 31 kolorów matowego i 16 błyszczącego lakieru, do tego drewno orzecha i drewno dębu. W zasadzie nie ma szans, żeby nie skomponować z tego idealnego zestawu dla siebie.

 

 

 

 

Cechą charakterystyczną i niezmienną są wąskie półki, które jednakże mogą być otwarte lub zamknięte. A zamknięte mogą być frontami drewnianymi lub szklanymi. A te fronty można otwierać jak zwykłe drzwiczki lub przesuwnymi... Za szklanymi frontami wypada trzymać szkło i bibeloty, a za przesuwnymi - można ukryć cały sprzęt RTV.

 

 


 

Poliform to włoska firma, która powstała  w1970 roku, ale jej prawdziwe początki sięgają małego sklepiku otwartego w roku 1942. Historia jakich wiele we Włoszech - powiecie. Jednak niezwykłe jest to, że Poliform jest nadal firmą rodzinną, obecnie zarządzaną przez trzecią generację właścicieli. Dla Włochów nazwa tej marki to synonim elegancji i luksusowego stylu życia. Oferta firmy obejmuje meble każdego rodzaju, od tapicerowanych po systemy zabudowy. Od 1996 roku są to także meble kuchenne, produkowane pod marką Varenna.

 

 

 

 

Poliform ma jeszcze inny system ścienny, o którym obiecuję napisać wkrótce :)

W Polsce meble marki Poliform można zobaczyć i kupić w Waszawie w showroomie Mood  i w Poznaniu w Studio Forma 96

 

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com