>   Moda na...
Przewrót kanapowy
9 lutego 2014, 12:25

 

Nowy trend we "wzornictwie kanapowym": niskie oparcia, rozłożyste siedziska, a na nich mnóstwo poduszek, które możemy układać, jak chcemy. Przykłady? Proszę bardzo. Dwie sofy dwóch znanych włoskich producentów.

Sofa "Holiday" marki Molteni & C należy do najpiękniejszych i najbardziej spektakularnychn nowości ostatnich miesięcy. Kanapę zaprojektował słynny Ferruccio Laviani, którego najbardziej rozpoznawalnym dziełem jest lampa "Bourgie" marki Kartell. Koncepcję kanapy "Holiday" najkrócej ująć można tak: oszczędna, lekka baza, dużo poduszek, które można dowolnie przekładać lub zabierać, tworząc za każdym razem trochę inną kompozycję. Wszystko po to, abyśmy mogli dostosować kształt mebla do aktualnych potrzeb, sytuacji czy nawet emocji. Inaczej wygląda sofa, na której przyjmujemy gości, a inaczej, gdy chcemy poleżeć przed telewizorem.

 

 

 

 

Aha, poleżeć. No właśnie. Ponieważ mebel jest modułowy, można zrobić z niego także wygodny szezlong, czyli leżankę. Uwaga, wylegiwanie się na szezlongu jest teraz bardzo, baaaaardzo modne....

 

 


 

 

Niedawno również inna włoska marka zaproponowała kanapę, której konstrukcja opiera się na zasadzie: lekka baza, dużo poduszek. To Minotti, inny włoski potentat w dziedzinie mebli tapicerowanych. Firma znana z długiej tradycji (założył ją w 1950 roku Alberto Minotti), najwyższej jakości i wspaniałego wzornictwa, którego standardy wyznacza od 1997 roku słynny architekt i designer Rodolfo Dordoni.  Kanapa "White" Minotti to właśnie nowe dzieło tego projektanta. 

 

 

 

 

Zwróćcie uwagę, jak niskie są oparcia! Bo oprzeć mamy się o poduszki, prawda? Tak samo jak w przypadku sofy Molteni & C, także kupując "White" Minotti mamy do wyboru mamy mnóstwo materiałów na tapicerki. Można samodzielnie wybrać tkaninę albo skórę, kolorystykę oraz kształt. Oczywiście jest również wersja asymetryczna, czyli szezlong. 

 

 

 

W Polsce meble Minotti zobaczyć i kupić można m.in. w warszawskim showroomie Idea MM 

 

Polecam film o sofie "White": http://www.youtube.com/watch?v=1pdTjSt6vWQ

 
KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com