Szlachetna forma
6 kwietnia 2014, 02:26
Projektant: Interium Studio      Zdjęcia: Rafał Lipski      

 

Luksus i wyrafinowanie. Szlachetne materiały i starannie dobrane kolory. Ciepło i przytulność. To wszystko jest w tym niezwykłym domu. Stanął kilka lat temu w Poznaniu. Wlaściciel powierzył projekt wnętrz projektantkom, które prowadzą w Warszawie showroom Mood Design oraz własną pracownię Interium Studio. Karina Snuszka i Dorota Kuć są architektkami, które gwarantują wysoką jakość (mieszkanie Kariny do obejrzenia tutaj). Tworzą wnętrza dopracowane w każdym szczególe, dla wymagających, zamożnych klientów. Tak było i tym razem.

 

 

Cały parter domu zajmuje duża i otwarta przestrzeń dzienna. Są tu strefy salonu, kuchni, jadalni. Wysmakowane wnętrze urządzone zostało meblami prestiżowych włoskich marek reprezentowanych przez Mood Design. W sercu salonu stoją fotele, stolik i kanapa Flexform
 

 

W ścianie między kuchnią a salonem zainstalowano akwarium oceaniczne. Ten efektowny element wyposażenia koncentruje na sobie uwagę, przyciąga wzrok niezależnie od tego, w którym punkcie salonu się znajdujemy.

 

 

Meble kuchenne to "Matrix" marki Poliform Varenna.

 

 

 

Największe wrażenie robią jednak schody. Spektakularne! Zaprojektowane przez Karinę Snuszkę i Dorotę Kuć, wykonane przez Michała Muszyńskiego. Na stalowej konstrukcji spoczywają stopnie z drewna orzechowego. Drewno jest zresztą jednym z wiodących materiałów we wnętrzu. Podłoga z dębu nadaje ciepły koloryt całej przestrzeni.

 

 

Na tle antracytowej ściany wspaniale wygląda przypominająca wielkie krople rtęci lampa "Skydro" Artemide. U podnóża schodów - pufy Ivano Redaelli.

 


 

W jadalni znakomicie wyeksponowane stół i krzesła marki Poliform. Szklane ściany przysłonięte tkaniną - naturlanym lnem. Zwróćcie uwage na drzwi w głębi - otwory drzwiowe zostały podwyższone, aby nadać wnętrzom lepsze proporcje. 

Dom otoczony jest ogrodem. W ciepłe dni właściciel może odpoczywać na tarasie i kąpać się w prywatnym basenie. Do dyspozycji ma także domowe spa z jacuzzi oraz pokój relaksacyjny z bezpośrednim dostępem do basenu.


 

Jedną ze ścian spa zdobi mozaika "Endimione" słynnej włoskiej marki Bisazza

 


W centrum domu znajduje się gigantycznych rozmiarów pokój kąpielowy. Śnieżnobiała, wolno stojąca wanna marki Antonio Lupi doskonale wygląda na tle ściany pokrytej naturalnym kamieniem. 


 

Pokój kąpielowy usytuowany jest obok sypialni. Jej wystrój to przemyślana kompozycja kolorów i faktur. Wnętrze urządzone jest w odcieniach szarości i brązów. Na łóżku marki Ivano Redaelli - pościel, kapa i narzuta Etro Home. Karina Snuszka i Dorota Kuć reprezentują tę markę w Polsce.  

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com