>   Blog
Dla kogo Targi Sztuki Dostępnej?
13 listopada 2018, 11:04


Szanowni Państwo,

Targi Sztuki Dostępnej odbędą się w Warszawie w dniach 2-3 marca 2019, w przestrzeni eventowej BABKA do wynajęcia, ul. Młocińska 5/7.

Będą to pierwsze profesjonalne targi sztuki "dla każdego". Naszym celem jest promowanie sztuki współczesnej dobrej i niedrogiej. Chcemy pomagać ludziom w jej zrozumieniu, oswajać ją i przybliżać. Wprowadzać ją do polskich domów i wnętrz użyteczności publicznej.

W ostatnich latach w Polsce zauważamy wzrost zainteresowania sztuką - także wśród osób, które nigdy dotąd nie zajmowały się tym tematem. Cieszymy się, że coraz silniejsza staje się potrzeba otaczania się dziełami sztuki na co dzień. Z drugiej strony, brak edukacji powoduje, że ludzie czują się w świecie sztuki - zwłaszcza tej najnowszej - całkowicie zagubieni.

Targi Sztuki Dostępnej kierujemy właśnie do nich. Chcemy uczynić dla nich sztukę bardziej „dostępną” na dwa sposoby: poprzez wprowadzenie limitu cenowego - żadne dzieło sporzedane na Targach nie może być droższe niż 5000 zł - oraz przygotowując spotkania edukacyjne prowadzone przez ekspertów i artystów podczas wydarzenia. 

Spodziewamy się od kilku do kilkunastu tysięcy odwiedzających, którzy będą mogli zapoznać się tym, co najciekawsze w nowej, polskiej sztuce. Przedstawione zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, od i malarstwa grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż do tkaniny i porcelany artystycznej. Nie zabraknie nawet ciekawych przykładów z nurtu street-art i unikatowego designu.

Motto pierwszej edycji Targów brzmi: „Dobra sztuka dla każdego!” Każdy, który wyjdzie z Targów z nowo zakupionym dziełem sztuki, musi być pewien, że nabył rzecz wartościową pod względem artystycznym. Dlatego ogromną wagę przywiązujemy do wysokiego poziomu prezentowanych prac i od samego początku prowadzimy selekcję Wystawców.
`
Do udziału w Targach Sztuki Dostępnej zapraszamy galerie i domy aukcyjne – zarówno prestiżowe, jak i mniej znane. Istotną częścią Targów będzie Galeria TSD, przestrzeń oddana do dyspozycji artystów indywidualnych. Tu również zaprezentowane zostaną prace i „młodych talentów”, i twórców o już ugruntowanej pozycji. Aplikować może każdy artysta.

Strona internetowa Targów jest w budowie. Na razie działa strona na Facebooku, https://www.facebook.com/targisztukidostepnej/, założony jest już też profil na Instagramie: https://www.instagram.com/targisztukidostepnej/.

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem lub jakąkolwiek współpracą, prosimy o kontakt pod adresami: ewa.mierzejewska@ewaiwnetrze.pl
137lestr@gmail.com.

Z poważaniem,

Organizatorki Targów Sztuki Dostępnej: Lena Szwed-Strużyńska i Ewa Mierzejewska.

Ciąg dalszy nastąpi....

Na zdjęciach obrazy artystów: Maryii Laikouskaya i Antoniego Fałata

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com