Urządzenie mobilne
9 lutego 2014, 12:34


 

Bardzo lubię obserwować, jak zmiany w stylu życia owocują zmianami w urządzaniu domów. Jeszcze do niedawna nie było czegoś takiego jak stolik pod tablet. Z tego prostego powodu, że nie było tabletów. A teraz, kiedy są, ktoś poczuł się w obowiązku na ten fakt zareagować.

Zareagowała holenderska firma Spell, założona w 2007 roku przez trzech młodych projektantów. Ich celem jest tworzenie ładnych, ale też pomysłowych przedmiotów codziennego użytku. No i trzeba przyznać, źe panowie wpadli ma pomysł genialny w swojej prostocie: mały, lekki, przenośny stolik na tablet. Na jednej nóżce. Ma w blacie specjalny otwór, aby umieszczony w nim tablet był stabilny. Przez nóżkę można przepuścić kabel zasilający. Wygodne, prawda?


 

Stolik nazwano "Nomad". Pewnie dlatego, że jest tak łatwo zmienia miejsce pobytu. Przestawiasz go tam, gdzie akurat siedzisz.  Do wyboru są modele o blatach okrągłych i kwadratowych, w różnych kolorach i o różnych wysokościach. Jest wersja podobna do szafki nocnej, z półeczką pod blatem. Materiały: metal i odrobina drewna. Na stoliku można oczywiście położyć inne rzeczy, np. laptop, telefon, gazetę. W ten sposób mebel jest jeszcze jednym wcieleniem modnego w ostatnich latach stolika-pomocnika na jednej nóżce. Tyle że w wersji hi-tech :)

Projektanci z firmy Spell stawiają na produkcję w Holandii, dbają o jakość, materiał, wykończenie detali. Ciekawa jest historia powstania tej firmy. Zaczęło się od tego, że trzej studenci wzornictwa jako pracę dyplomową zrobili projekt konewki, która wcale na konewkę nie wyglądała. Pokazali ten projekt pewnemu znanemu producentowi. I on się nim tak zachwycił, że... studenci zyskali środki na założenie własnego biznesu.

W Polsce przedmioty marki Spell można kupić na stronie www.dutchhouse.pl oraz w sklepach NAP. Przedstawiacielem i dystrybutorem produktów Spell na Polskę jest BM Housing.

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com