>   Blog
Zapach miłości
14 lutego 2018, 09:39

Przeczytaj i daj się wciągnąć w zabawę!

Z okazji Walentynek rozdaję 5 ekologicznych świec zapachowych znakomitej marki Max Benjamin!

Niedawno opowiadałam w Dzień Dobry TVN o świecach i świecznikach. Krótki, 6-minutowy program do obejrzenia pod tym linkiem: https://dziendobry.tvn.pl/wideo. Uwaga, pod tym linkiem są dwa filmy - rozmowa w studio jest w oknie video NIŻEJ.

Przywiozłam do studia mnóstwo ciekawych przykładów z jednej i drugiej grupy. Przy okazji dowiedziałam się, dlaczego takim powodzeniem cieszą się ostatnio świece zwane ekologicznymi lub świecami naturalnymi.

Otóż do produkcji świec ekologicznych nie używa się parafiny, która jest bardzo szkodliwą dla zdrowia substancją. Nie dodaje się też do nich  sztucznych barwników i aromatów. W rdzeniu knota nie występuje natomiast ołów (w tradycyjnych świecach służy do stabilizacji knota). Zamiast tego w świecach ekologicznych używane są tylko naturalne, biodegradowalne woski (najczęściej sojowy) i inne składniki oparte na surowcach roślinnych. Nie wydzielają one trujących oparów. Niektórzy producenci zalecają nawet, by po godzinie-dwóch palenia takiej świecy zdjąć z niej wierzchnią, półpłynną warstwę wosku i... posmarować dłonie. Jak najlepszym kosmetykiem.

Nowe, modne świece ekologiczne najczęściej są też świecami zapachowymi. Potrafią napełnić dom naprawdę zniewalającymi aromatami. Często wosk wlany jest do naprawdę ładnego naczynia. Wtedy po wypaleniu świecy zostaje nam elegancki wazon, gustowna puszka lub fajny słoiczek. Ze względu na właściwości zdrowotne i ciekawe opakowania, świece ekologiczne są zazwyczaj droższe od tradycyjnych, czyli parafinowych. Ale wszyscy, którzy choć raz spróbowali je palić, już wiedzą, na czym polega różnica. I są gotowi zapłacić więcej.Naturalne świece zapachowe ma w ofercie coraz więcej firm. Do programu w TVN wypożyczyłam tego typu produkty m.in. z warszawskiego salonu Comforty (świece marki Baobab), a także z 9design (własna produkcja), Dutch House (HK Living) i Yope. Miałam także ze sobą świece marki Max Benjamin - i właśnie te ostatnie mam dzisiaj dla was.

Do rozdania mam 5 ekologicznych świec zapachowych "Impressions of Love" marki Max Benjamin.

Max Benjamin to marka irlandzka. Jest zarządzana przez dwóch braci: Marka i Davida van den Berghów. Nazwa firmy pochodzi od imion ich siostrzeńców, Maxa i Bena. Każda świeca Max Benjamin jest tworzona ręcznie w harbstwie Wicklow w Irlandii. Do produkcji używa się 100% naturalnych wosków i wolnych od ołowiu knotów.

Do kreowania wyjątkowych mieszanek zapachowych Max Benjamin wykorzystywane są najwyższej jakości olejki eteryczne. Każdy zapach jest wielopoziomową kompozycją - można w nim wyróżnić nuty głowy, serca i bazy, tak samo jak w przypadku klasycznych perfum do ciała.

Świeca "Impressions of Love" należy do kolekcji Elysium, której motywem przewodnim jest marzenie o zaczarowanym, cudownym świecie, w którym każdy z nas chciałby się czasem znaleźć.
"Impressions of Love" ma niesłychanie wyrafinowany zapach. W nucie głowy pachnie dzięgielem, serca - tuberozą, a w nucie bazy - ambrą. Świeca waży 190 g, co zapewnia co najmniej 40 godzin palenia. Cena takiej świecy to 149 zł.
 

Jak dostać ode mnie świecę Max Benjamin?

Wystarczą trzy kroki:

1. Zastanów się i spróbuj odpowiedzieć oryginalnie na pytanie:

"Czym pachnie miłość"?

2. Napisz odpowiedź pod tym postem. Odpowiedź musi być krótka!!!! (max 1-2 zdania).

3. Sprawdź, czy wygrałaś(eś). Spośród odpowiedzi wybiorę 5, które najbardziej przypadną mi do gustu. Autorów tych pięciu najlepszych odpowiedzi nagrodzę zapachami "Impressions of Love" z kolekcji Elysium Max Benjamin.

Odpowiedzi przyjmuję do niedzieli 18.02 (do północy). Kto wygrał, będzie można dowiedzieć się we wtorek 20.02. Wyniki ogłoszę tutaj oraz to na moim facebookowym profilu www.facebook.com/ewaiwnetrze

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com