>   Hotele
Więcej i lepiej
27 lutego 2018, 06:20


Nie, to co widzicie na zdjęciu powyżej, nie jest wnętrzem luksusowej rezydencji należącej do konesera współczesnego designu. To jest fragment lobby w hotelu Puro w Gdańsku. Pisałam o nim, pamiętacie? Polecam Wam mój artykuł sprzed półtora roku pt. "Czysty design".

Zastanawiacie się, dlaczego wracam do tematu i znowu piszę o Puro Gdańsk? Otóż obiekt ten, zgodnie zresztą z wcześniejszymi zapowiedziami właścicieli, przeszedł rozbudowę, a co za tym idzie, nastąpiło w nim sporo zmian. I o tych właśnie zmianach chcę teraz napisać. Dlatego, Drogi Czytelniku, jeśli nie czytałeś mojego artykułu pt.  "Czysty Design", proszę, zajrzyj najpierw do niego (wystarczy kliknąć tu: "Czysty design"), a potem wróć na tę stronę.

Tamten artykuł napisałam po pierwszym, weekendowym pobycie w Puro Gdańsk. To był także mój pierwszy kontakt z siecią hoteli Puro. Potem miałam okazję nocować jeszcze kilkakrotnie w Puro Kraków i Puro Wrocław. Za każdym razem było świetne doświadczenie. Teraz już wiem, że każdy z hoteli Puro ma następujące zalety:
1. genialną lokalizację,
2. architekturę i wystrój wnętrz na najwyższym poziomie,
3. udane połączenie designu i sztuki.

Muszę tu zaznaczyć, że obecność w sieci Puro dzieł sztuki polskich i zagranicznych artystów to coś znacznie więcej niż ozdobienie ścian obrazami czy fotografiami. To jest, proszę państwa, prawdziwa KOLEKCJA. Przemyślana, spójna i z pewnością stanowiąca o wyjątkowości Puro na polskim rynku hotelarskim. Zresztą jeśli chodzi o meble i lampy, rzecz ma się podobnie, ale o tym za chwilę.


Powiększeniu uległo m.in. lobby hotelu. Na zdjęciach powyżej i poniżej nowe lobby, urządzone z ogromną dbałością o dobór materiałów i detali. Kanapy i fotele włoskiej marki Moroso. Kanapa projektu słynnej Patricii Urquioli.
 


W Puro Gdańsk, tak jak w innych obiektach tej sieci, bardzo istotną rolę odgrywa sztuka. Teraz kolekcja gdańsiego hotelu uległa powiększeniu. Ozdobą lobby jest mural autorstwa Seikona, artysty wywodzącego się z trójmiejskiego streetartu.
 


Odwiedziny w Puro Gdańsk to dobra okazja, by przetestować meble, które wprawdzie zrobiły już furorę na europejskich targach designu, ale w Polsce nadal bardzo trudno je spotkać (brakuje ich nawet w najlepszych showroomach). Oto przykład. W hotelowym lobby stoją piękne fotele Chubby Chic z kolekcji Diesel for Moroso.
 


Nowa restauracja Dancing Anchor. Warto zwrócić uwagę na lampy Knotty Bubbles, proj. Lindsey Adelman.
 


Ściana w restauracji Dancing Anchor to mała galeria sztuki współczesnej. Do obejrzenia są tu prace artystów takich jak Sara Morris, Andrzej Klimkowski, Tomasz Kołodziejczyk, Jakub Flisiak, Aleksandra Prusinowska, Łukasz Patelczyk.
 


Nowa restauracja INK Above na najwyższym piętrze hotelu. Niezwykłe miejsce, z którego można podziwiać panoramę Gdańska
 


Najlepszy widok z restauracji INK Above czeka na gości hotelu wieczorem.
 


Połączenie desisgnu i sztuk pięknych w restauracji INK Above: fotele z kolekcji Roll firmy Kettal, ponad nimi obrazy autorstwa autralijskiego artysty Stephena Bakera.
 


Twórcą bajecznie kolorowego obrazu w INK Above jest Brytyjczyk Kit Miles.
 

Ważnym i ciekawym pomieszczeniem w hotelu jest sala spotlkań biznesowych. Meble z kolekcji Diesel for Moroso. W tle fotografia Aleksandry Loski.


W Gdańsku powstało pierwsze spa w historii sieci hoteli Puro. Nawet tutaj nie brakuje dzieła sztuki. Na ścianie po lewej praca niemieckiego fotografa Michaela Manna.


Może wydać się wam to śmieszne, ale dla mnie często wyznacznikiem poziomu wystroju wnętrz w budynku użyteczności publicznej jest...wystrój toalety publicznej w tymże budynku. W Puro Gdańsk łazienki w pokojach są świetne, ale te ogólno dostępne są jeszcze lepsze!
 


Obecnie hotel ma do zaoferowania 211 pokoi, w tym 9 apartamentów. Każdy apartament wygląda jak prawdziwe, luksusowe mieszkanie. Wyposażony jest w doskonałe meble, nie brakuje w nim obrazów i ciekawego oświetlenia. Na zdjęciu kanapa zaprojektowana przez Patricię Urquiolę dla Moroso


Unikalną dekorację pokoi pełnią mapy Gdańska, artystycznie przetworzone w dzieła sztuki (autor: Guglielmo Rossi)


W hotelu Puro Gdańsk, tak jak w innych obiektach tej sieci urzekające jest dopracowanie szczegółów.To one sprawiają, że każdy gość czuje się traktowany wyjątkowo. Jeśli tylko potrafi je dostrzec i docenić.
 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com