>   Blog
Marzenie rodziców
24 sierpnia 2017, 10:30Krzesełko do karmienia niemowląt. Leżaczek. Pojemnik na dziecięce drobiazgi. Czy takie przedmioty także mogą wyglądać interesująco, niebanalnie? Zastanawiałam się nad tym podczas moich wakacyjnych wojaży, gdy w restauracjach, na kempingach i na hotelowych tarasach obserwowałam rodziny z maluchami. Bobas przy wspólnym stole? To dziś norma. Ale bobasa trzeba na czymś porządnie posadzić. Najlepiej na czymś ładnym.Świetne mebelki tego typu znalazłam w ofercie specjalistycznej, rodzinnej marki Cybex. Można je kupić m.in. w warszawskim sklepie Muppetshop. Pisałam już o nim tutaj: "Design od kołyski". Wielokrotnie wypożyczałam z niego zabawki i meble do moich cotygodniowych wizyt w Dzień dobry TVN (jeden z programów z rzeczami Muppetshop możecie obejrzeć pod tym linkiem: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/pokoj-dzieciecy-z-placem-budowy,223696.html )

Tę "rodzicielską kolekcję" ("Parents Collection") stworzył dla marki Cybex słynny (i jeden z moich ulubionych!) projektant Marcel Wanders. Wszystko, co wychodzi spod ręki tego designera, uznawane jest za świeże i oryginalne. Ja najbardziej cenię w jego projektach poczucie humoru."Meble dla niemowląt powinny być stylowe, ale zabawne. Nowoczesne i proste, a jednocześnie bezpieczne. Stworzyliśmy piękną kolekcję przedmiotów, które tak dobrze pasują do domów dzisiejszych rodziców, że pojawienie się na świecie dziecka nie zmienia ich stylu życia" - tak designer komentuje swoją pracę dla Cybex.

Czy mebelki Wandersa dobrze pełnią swoją funkcję? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam rodzicom maluchów. Jedno jest pewne: są tak fajne, że na pewno doskonale wyglądają w każdym ładnie urządzonym domu. Nie są "ciałem obcym" czy smutną koniecznością, z którą trzeba się godzić, "bo mamy małe dzieci". Raczej dodają wnętrzom uroku.

Całą kolekcję oraz inne meble i akcesoria marki Cybex możecie zobaczyć tutaj: http://marcelwanders.cybex-online.com/  , a także tu https://muppetshop.eu/firm-pol-1438345748-Cybex.html


 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com