>   Agd
Sama pierze
8 lutego 2014, 05:00
Nowe pralki Samsunga wyposażone są w system Smart Control. Dzięki niemu można kontrolować całe pranie przez smartfon lub tablet. Wystarczy, że masz w domu bezprzewodowy dostęp do internetu, a twoje mobilne urządzenie ma system Androidem lub iOS.

Słyszałam o tym systemie już dość dawno, ale wciąż nie było go w Polsce. No i jest. Zastanawiam się teraz, czy to tylko chwyt marketingowy, czy też naprawdę warto taką suprenowoczesną pralkę mieć. Niestety nie posiadam pralki ze Smart Control, ale spróbuję użyć swojej wyobraźni i poszukać praktycznego zastosowania. 
 

Załóżmy, że wolę prać, gdy nie ma mnie w domu (bo na przykład nie lubię hałasu pralki). Ale czy zawsze, gdy wychodzę, pamiętam o włączeniu prania? Jasne, że nie. A jeśli mam pralkę ze Smart Control, to włączam ją wtedy, gdy sobie przypomnę, czyli nawet w przerwie ważnego spotkania. Na koniec pralka jeszcze wyśle mi informację, że właśnie zakończyła pracę. Miło z jej strony. Akcja ma szanse powodzenia pod jednym warunkiem: że wcześniej nie zapomnę włożyć ubrań do pralki. Na to jeszcze nie ma patetntu, chociaż... Kto wie?
 

Inna sytuacja. Włączam pranie i zaczynam oglądać serial na VOD. Serial mnie wciąga, ale oczy mi sie kleją, ledwie zdążę się umyć i padam w pościel. Niestety o rozwieszeniu prania przypomnę sobie dopiero nazajutrz. Sytuacja jest prawdopodobna, jeśli mieszkam w dużym domu, gdzie pralnia jest oddzielnym i zamkniętym pomieszczeniem. Tu znowu może przydać się Smart Control - bo wyśle mi powiadomienie, że pranie się skończyło. Może sygnał dźwiękowy ze smartfona jednak mi o nim przypomni...
 

Nie jestem w stanie stwierdzić, czy taki system będzie potrzebny komuś, kto pierze tylko wtedy, gdy jest w domu, a jego pralka stoi w kuchni na honorowym miejscu. Może po prostu pralka z systemem Smart Control nie jest adresowana do właścicieli małych mieszkań, w których nie ma osobnej pralni?
 

Podejrzewam, że dla wielu polskich rodzin bardzo ciekawe będzie inne udogodnienie wymyślone przez inżynierów z koreańskiego koncernu. Otóż dowiedziałam się, że nowa pralka Samsung Arno WF12F9E6P4W może pomieścić aż 12 kg prania. Taką ma pojemność bębna. To jest naprawdę coś, gdy pierze się dużo albo... rzadko.


Inna ciekawa informacja: nowe pralki Samsunga wyposażone są w system Smart Check. Wykrywa on automatycznie usterki i błędy w pracy urządzenia, a następnie proponuje najlepsze rozwiązanie problemu. Czyli to taki "automatyczny mechanik". Szczerze mówiąc, wolałabym, żeby żaden mechanik nie był mi potrzebny. Ani automatyczny, ani prawdziwy.  

 

 

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com