>   Moda na...
Bramki są dwie
19 czerwca 2016, 10:58
Zdjęcia: RS Barcelona, Barcelona Concept, Internet     

Stoły do piłkarzyków hiszpańskiej marki RS Barcelona są kochane nie tylko przez kibiców piłki nożnej. I wcale nie kupują ich tylko ojcowie dla synów. Na pewno statystycznie to faceci są nimi bardziej zachwyceni, ale ja też nie miałabym nic przeciwko posiadaniu w domu takiego mebla...

W Polsce przedstawicielem marki RS Barcelona zajmuje się agencja Barcelona Concept, o której pisałam tutaj, i która gościła w mojej STREFIE DESIGNU ewa & wnętrze na Targach DOM INTELIGENTNY 2016.

Stoły do gry w piłkarzyki to świetna zabawka dla całej rodziny. Niedawno pisałam o nowym trendzie zwanym "family design" (artykuł można przeczytać tu). Chodzi o nowy sposób urządzania domu, w którym przestrzenie dla dzieci i dla dorosłych przenikają się i stanowią spójną całość. Ważną częścią domu urządzonego według zasad "family design" jest bawialnia, czyli domowa świetlica. Miejsce, w którym cała rodzina oddaje się różnym rozrywkom i odpoczywa. Stół z piłkarzykami to wymarzony przedmiot do bawialni. Po prostu ideał. 

Stoły RS Barcelona mają tę wspaniałą cechę, że są nie tylko praktycznymi gadżetami do wspólnej, integrującej zabawy, ale też dobrze wyglądają. Prawdę mowiąc, wyglądają tak dobrze, że spokojnie moglibyśmy je stawiać w reprezentacyjnych strefach domu. Ich projektant, Rafael Rodriguez, zadbał o każdy detal.

W dwóch kolekcjach: RS#2 i RS#3 dostępne są różne warianty, które możemy "kastomizować", czyli dobierać do indywidualnych potrzeb. Stoły są kolorowe: czerwone, żółte, niebieskie, białe, szare. W porównaniu do tradycyjnych, dobrze nam znanych stołów do gry w piłkarzyki, są zdecydowanie ładniejsze i bardziej trwałe.Nogi stołów mogą być metalowe lub drewniane. Te metalowe sprawiają, że mebel jest lżejszy, ale i wygląda mniej solidnie. Za to stoły z mocnymi, drewniany nogami wydają się bardziej trwałe i podobne do tradycyjnego stołu jadalnianego.Każdy detal w stołach RS Barcelona jest dopracowany. To naprawdę design na najwyższym poziomie. Istnieją różne warianty stołów i figurek zawodników (są bardziej "naturalistyczne" i syntetyczne), ale dbałość o szczegóły pozostaje niezmienna...W przypadku wersji z podstawą metalową, projektant pomyślał o tak praktycznej funkcji jak podnoszenie i opuszczanie wysokości blatu. Dzięki teleskopowo wydłużanym nogom możemy dostosować mebel do wzrostu użytkowników. Kiedy grają sami dorośli, stół może być wyższy niż wtedy, gdy gramy z małymi dziećmi.

W ofercie firmy są stoły typu outdoor, które można postawić na dworze. To te oznaczone jako "inox".

 

Jest też wersja "glamour" - elegancki, czarny stół, z metalowymi, lśniącymi postaciami piłkarzy. 

Nowością jest stół ze szklanym blatem, który możemy traktować jako "normalny stół", a kiedy mamy ochotę - zdejmujemy blat - i gramy!Jeśli komuś podobają się tego typu gadżety, polecam także wieszaki ścienne na ubrania z serii Wall Champions tej samej katalońskiej marki. Dostępne są wieszaki w formie rzędu piłkarzy lub pojedyncze sztuki. Do wyboru mamy reprezentantów najlepszych drużyn światowego futbolu. Poniżej zawodnicy w strojach Argentyny i Hiszpanii.

Co ciekawe, mogą to być także piłkarki - jeśli wybierzemy wersję damską.


Z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej (po katalońsku: Eurocopa), firma RS Barcelona wprowadziła promocję:  teraz można wybierać nie tylko barwy stroju narodowego zawodników oraz ich płeć, ale też... kolor skóry.Wieszaki są atrakcyjnie pakowane, mogą być zatem doskonałym prezentem dla fana sportu. Z doświadczenia wiem, jak trudno nabyć oryginalny prezent dla mężczyzny, więc dla mnie to ciekawa propozycja. Koszt wieszaka rzędowego: ok. 500 zł.


Marka RS Barcelona istnieje od 1975 roku i szczyci się najwyższą jakością swoich produktów. Dlatego stoły z kolekcji RS#2 i RS#3 nie mogą być tanie. Za luksusowy, solidny mebel, który ma nam służyć przez lata i cieszyć kolejne pokolenia naszej rodziny, trzeba solidnie zapłacić. Cena stołu do gry to około 10-12 tys. zł (w zależności od wersji).

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem stołu lub wieszaka RS Barcelona zapraszam na stronę internetową: http://store.barcelonaconcept.pl lub wprost na http://store.barcelonaconcept.pl/rs-3-drewno-stol-do-gry-w-pilkarzyki-rs-barcelona.html

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com