Zjednoczone królestwo snu
23 lutego 2016, 09:50


Jak wybrać dobre łóżko? To nie takie proste, zważywszy, że każdy z nas ma inne wymagania. Na pewno jednak zgodzicie się ze mną, że dobre łóżko powinno być: a) wygodne, b) funkcjonalne, c) ładnie wyglądające w sypialni. Zauważyłam, że łóżek naprawdę wysokiej jakości wcale nie ma w Polsce zbyt wiele. Dlatego zainteresowała mnie informacja, że otwarto nowy showroom z eleganckimi łóżkami z Wielkiej Brytanii.
 


Cotton & Co. to marka, która właśnie pojawiła się na polskim rynku. Oferuje ekskluzywne łóżka angielskich producentów. Showroom Cotton&Co. znajduje się w warszawskim Soho Factory (ul. Mińska 25, budynek 8). Można tam kupić najlepszej jakości materace, oryginalne zagłówki i łóżka w wielu rozmiarach. 
 

 


Łóżka i materace z oferty Cotton&Co. są zwykle bardzo wysokie i bardzo grube. Podobają mi się ukryte w ich podstawach szuflady. Pewnie przeznaczone są do przechowywania pościeli, ale ja i tak trzymałabym tam książki... 

Obicia wszystkich modeli są wykonywane ręcznie, z bardzo dobrych tkanin, takich jak wełna, bawełna, kaszmir i jedwab. 
 


Producenci współpracujący z Cotton&Co. do konstrukcji materacy używają  najwyższej jakości.sprężyn kieszeniowych. To oznacza, że każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszonce - dzięki temu nie może się przesuwać, lecz tkwi dokładnie w tym miejscu, gdzie jest niezbędna. Od kilku lat  śpię na materacu tego rodzaju i jestem z niego bardzo zadowolona. 


Wszystkie łóżka dostępne w Cotton & Co. spełniają standardy National Bed Federation, brytyjskiej organizacji skupiającej angielskich producentów materacy i łóżek. A jeśli ktoś jest wyjątkowo wybredny albo ma specjalne wymagania, może w Cotton&Co. kupić łóżko "szyte na miarę", czyli model zaprojektowany specjalnie dla niego, na indywidualne zamówienie.

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com