Dobrze być na OKK! design
4 grudnia 2015, 09:34
Zdjęcia: Lidia Skuza     

Na zdjęciu: tłumy architektów na imprezie OKK! design


Rzadko się zdarza, by na "branżowej" imprezie dla architektów i projektantów były takie tłumy. Naprawdę duża przestrzeń udostępniona przez Pop Up Story w budynku Placu Unii w Warszawie była pełna ludzi. Sporo osób stało w drzwiach, dla niektórych brakowało krzeseł. Wszyscy przyszli na kolejne, szóste już spotkanie z cyklu Okk! design.

Musiało być ciekawie, skoro tłum gęstniał, gości wciąż przybywało! A to wszystko dzięki tej szczupłej blondyneczce z wiecznym uśmiechem dziewczynki na ustach. Oto ona, sprawczyni całego zamieszania. Kobieta o niespożytej energii i żelaznych nerwach. Na zdjęciu poniżej: Olga Kisiel Konopka (inicjały: OKK).
 

Olga Kisiel Konopka, organizatorka OKK! design


Tym razem program wydarzenia przewidywał dwie osobne części: tę związaną z designem, oraz drugą, modową. W programie były prezentacje firm z branży wyposażenia wnętrz (Raumplus, Lako, Peka, Pixers) oraz spotkania z projektantami i pokazy mody (Ditta Zimmermann, Gosia Strojek, Aleksandra Kmiecik, Patryk Wojciechowski, Bawsome).
 

Krystyna Łuczak Surówka oraz Ditta Zimmermann


Oprócz prezentacji i pokazów odbyły się także trzy wykłady "gości specjalnych". Wystąpił dr Jan Sikora (utytułowany architekt), Robert Majkut (słynny projekant)  - o obu panach napisałam w zapowiedzi wydarzenia - oraz ja. Tym razem miałam zaszczyt zaczynać całą imprezę, bo występowałam jako pierwsza. Cóż, nie powiem, żeby mnie to nie stresowało...
 

Jeszcze jest spokojnie... Początek imprezy, czyli moje "inauguracyjne" wystąpienie


Mówiłam o tym, jak wiele tracimy, kupując tanie podróbki mebli - klasyków designu. Jan Sikora opowiadał, co rozumie przez "projektowanie zrównoważone". Robert Majkut pokazywał bezpośrednie związki designu i mody. Wszystkie nasze prezentacje okazały się bardzo "kompatybilne", miały wiele punktów wspólnych. Przypadek? A może to sprawka Olgi? Tylko ona wiedziała dokładnie, o czym będzie opowiadać każde z nas...
 Jan Sikora, ja, czyli Ewa Mierzejewska oraz Robert Majkut

Jak zwykle przy takich okazjach, impreza była świetnym miejscem do zapoznania się z ofertą różnych firm. Dowiedziałam się, że Raumplus produkuje nie tylko garderoby, ale też wszelkie systemy drzwi przesuwnych. Że Lako to świetna polska marka oświetleniowa. Że Peka ma nowe akcesoria do zabudowy kuchennej w najmodniejszym kolorze antracytowym.

Najbardziej jednak zachwyciła mnie prezentacja firmy Pixers. To dosyć nowa, polska firma produkująca m.in. fototapety. Pamiętam dokładnie moment, kiedy powstała: jej przedstawiciel zadzwonił wtedy do mnie z propozycją współpracy. W jego głosie wyczułam wielki entuzjazm i autentyczną pasję. Wierzcie mi lub nie, ale od razu byłam pewna, że mu się uda. Mogłam przyjmować zakłady... Dlatego teraz mam satysfakcję: firma odniosła spektakularny sukces!
 Prezentacja firmy Pixers wzbudziła duże zainteresowanie


Rozmowy o designie, modzie, architekturze. Spotkania z nowymi ludźmi i dawno nie widzianymi znajomymi. Piękne ciuchy i efektowna biżuteria. Dobry catering. Mili ludzie. Dobra atmosfera. Fajnie było na OKK! design.
 

Zawsze dobrze pogadać z kimś, kto wie tyle o architekturze... Tu: ja z Jankiem Sikorą

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com