>   Blog
Kobiety, meble i czas
2 października 2015, 12:53
Zdjęcia: Sonia Szóstak. Weronika Trojanowska     


Czy pamiętacie moją relację z podróży we francuskie Pireneje? ("Podróż pięciu żywiołów") Pisałam wtedy o tym, jak wyglądała premiera nowej polskiej marki meblowej Brahman's Home. Wszystko działo się w niezwykłej scenerii - we francuskim zameczku z XVIII wieku należącym do małżeństwa Australijczyków.

Wydarzeniu towarzyszyła specjalna sesja zdjęciowa. Teraz możemy podziwiać efekty. Zdjęcia wykonała Sonia Szóstak, młoda, ale już doceniona na świecie fotografka. Jej zdjęcia były publikowane w takich magazynach jak Rolling Stone, Interwiev Magazine czy Voque Italia.
 

 

Choć tematem jest kolekcja mebli, pomysł na sesję zakładał także udział modelek. Piękne dziewczyny w eleganckich sukniach występują na zdjęciach razem z ekskluzywnymi produktami Brahman's. Ze wszystkich fotografii emanuje spokój. To zgodne z filozofią marki, w której najważniejsze jest "przywracanie równowagi w przestrzeni codziennego życia".
 


Modelki i meble stoją we wnętrzach surowych, zniszczonych i tylko odrobinę odrestaurowanych. Tłem są ściany z resztkami starych tapet i sztukaterii, betonowe podłogi, rozsypujące się portale. Niedoskonałość otoczenia podkreśla doskonałość "bohaterów" zdjęć.
 

 


Powstały również zdjęcia z samymi meblami. (Wykonała je Weronika Trojanowska.) Widać na nich poszczególne elementy kolekcji Brahman's Home: stoły, krzesła, ławy. Wszystkie wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak skóra, drewno i kamień. 
 


Formy mebli Brahman's z założenia miały być ponadczasowe. Sądzę, że właśnie dlatego na scenografię sesji wybrano miejsce, w którym destrukcyjne działanie czasu jest tak bardzo widoczne.
 


Być może was zaskoczę, ale to krzesło z ultrawąskim oparciem jest naprawdę ultrawygodne. Sprawdzałam.
 


Czym jest ten kamienny blok? To ława z białego marmuru. Może służyć zarówno jako stolik kawowy, jak i... szafka pod telewizor. 
 


Ładne są także te stoły z ażurowymi, metalowymi podstawami. Ten na zdjęciu powyżej ma podstawę pokrytą szczerym złotem.
 


Moim zdaniem efekt "ponadczasowości" najpełniej osiągnięty został w projekcie stołków-stolików wykonanych z marmuru i drewnianej czeczoty. Te najprostsze, kubiczne bryły mogą przywoływać na myśl zarówno starożytne totemy, jak i pozostawione na ziemi znaki innej cywilizacji...
 


Więcej informacji na temat nowej marki Brahman's znajdziecie na stronie http://brahmanshome.com/pl/

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com