Trzymam kciuki za KASPA
23 listopada 2015, 12:51


Panie i panowie, przedstawiam dziś nową polską markę oświetleniową. Oto KASPA. Nazwa jest połączeniem imion jej twórców i głównych projektantów: Kasi Hanus i Pawła Szymańskiego. Oboje przez wiele lat pracowali ciężko w dużych firmach, by wreszcie dojrzeć do decyzji, że czas zrobić coś własnego. A ponieważ łączyło ich zainteresowanie światłem i doświadczenie zawodowe w tej właśnie dziedzinie, postanowili produkować lampy.

W pięknie wydanym katalogu marki KASPA napisali: "Obserwowaliśmy świat, patrząc przez piękne szkła kloszy, przyglądając się metalowym konstrukcjom, nowym technologiom, by jednego dnia zdobyć się na odwagę i podjąć wyzwanie stworzenia własnej kolekcji lamp".
 


Obecnie pod marką KASPA kupić można kilkadziesiąt modeli lamp. Są wśród nich modne lampy z żarówkami jak z epoki Edisona, jak również typowo "architektoniczne" reflektory. Minimalistyczne kinkiety i dekoracyjne żyrandole. Generalnie styl marki jest nowoczesny. Widać, że Kasia i Paweł starają się podążać za światowymi trendami, ale też pilnie słuchają potencjalnych klientów i obserwują, co budzi ich największe zainteresowanie.
 


Podobno wszystkie lampy KASPA są wytwarzane w Polsce. Projektanci za punkt honoru postawili sobie utrzymanie wysokiej jakości produktów. Nie jest to łatwe, zważywszy, źe ceny lamp tej marki nie są wysokie. Zazwyczaj oscylują wokół kilkuset złotych.
 


Aby dotrzymać obietnicy jakości, projektanci stosują solidne materiały. Większość lamp wykonanych jest z metalu i szkła. Często stosowanym zabiegiem jest "uwięzienie" żarówki lub kilku żarówek w jakiejś formie metalowej klatki, lub - to już moje skojarzenie - w szklanym akwarium. W ofercie KASPA są także klasyczne, sferyczne klosze, które wspaniale rozpraszają światło...
 


A co powiecie na kolekcję "Bike"? Coś w sam raz dla rowerzystów! Muszę szczerze przyznać, że ta kolekcja budzi moje najcieplejsze uczucia, ponieważ jest najbardziej nowatorska. Może się podobać lub nie, ale sami przyznacie, że wykorzystanie motywu łańcucha rowerowego w konstrukcji lampy jest odkrywczym pomysłem!KASPA oferuje jeszcze mnóstwo innych, ciekawych opraw (uwaga, w świecie profesjonalistów to, co widzimy wokół żarówki, nazywa się oprawą, a nie lampą). Wszystkie możecie zobaczyć w internecie na stronie: www.kaspa.com.pl lub osobiście w Warszawie, w showroomie marki  na ul. Spokojnej 7 lok. 4 (klatka C). 

Na koniec pozwolę sobie na komentarz. Podoba mi się profesjonalizm, z jakim założyciele marki KASPA wkraczają na polski rynek. Wszystko, co robią, jest przemyślane i dopięte na ostatni guzik. Przede wszystkim od razu ustalili mądrą politykę cenową. Następnie urządzili showroom, gdzie można lampy zobaczyć na własne oczy. Zawiesili w Internecie przejrzystą i elegancką stronę internetową. Wydrukowali wysokiej jakości katalog. Zadbali o ładne zdjęcia, materiały dla dziennikarzy i dla architektów. O promocję i Public Relations. Słowem, zorganizowali wprost wzorcowo całą machinę marketingowo-promocyjną. Fakt, że piszę teraz o tej marce, najlepiej świadczy o skuteczności podjętych działań. To naprawdę rzadkie w przypadku nowo powstających polskich firm. Dlatego będę trzymać kciuki za KASPA.


 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com