W banku lepiej niż w domu
6 sierpnia 2015, 05:46


Idea Hub to nowy, dość rewolucyjny pomysł na przyciągnięcie klientów do Idea Bank. Tym razem pomysł ściśle związany z designem, zachwycający prostotą i dopracowany w najmniejszych detalach. Czyli coś w sam raz dla mnie. 

Idea Hub to nazwa specjalnych miejsc dla klientów Idea Banku. W Warszawie jest kilka takich "hubów". Odwiedziłam jeden z nich na ul. Zajęczej 15 (Powiśle). Oto wnętrze głównej sali. Openspace z wielkimi oknami i stojącymi tu i ówdzie stolikami i biureczkami. 
 


Idea Hub to "przestrzeń coworkingowa". Taka jest oficjalna nazwa. Po polsku chyba powinniśmy nazywać ją "przestrzenią do wspólnej pracy". Przedsiębiorcy, które nie mają swojego biura (wolni strzelcy, właściciele małych firm itd.), mogą tu przyjść i pracować w spokoju, mając do dyspozycji wszystko co niezbędne: oprócz biurka i krzesła także podłączenie do internetu, telewizję, prasę i książki o tematyce biznesowej. Do tego kawę z ekspresu ciśnieniowego i możliwość zarezerwowania eleganckiej sali konferencyjnej na większe spotkanie biznesowe.
 


Idea Hub jest odpowiedzią na zmieniające się czasy i obyczaje. Coraz więcej osób pracuje w trybie "wolnego strzelca", czyli najczęściej w domu. Kto choć raz musiał pracować w domu, ten wie, jaki to problem. Trudno się skupić, bo co chwila coś odrywa cię od pracy. Poza tym słyszałam, że aby człowiek mógł normalnie, zdrowo fukcjonować, musi bardzo wyraźnie oddzielać czas pracy od czasu wypoczynku. To łatwe, gdy codziennie wychodzisz do biura. Niemożliwe - gdy pracujesz w domu.

Niektórzy ratują się, przenosząc swoje "domowe biuro" do przestrzeni publicznej, np. do kawiarni. Widzieliście ich na pewno: siedzą z laptopem przy stoliku, popijając czternastą z rzędu kawę... Ale co zrobić, gdy ktoś musi od czasu do czasu urządzić spotkanie dla większej liczby osób? Albo przedstawić szerokiemu gronu prezentację multimedilaną swojego projektu?

No i właśnie po to, by ułatwić takim ludziom życie, powstała koncepcja Idea Hub. W zarządzie Idea Banku ktoś wpadł na genialny pomysł, by zaoferować swoim klientom "biuro poza domem". Wszystko za darmo, jeśli tylko jesteś klietem banku! Warto wiedzieć, że w każdy Idea Hub, to - oprócz sali konferencyjnej i przesterzeni do pracy - także normalna placówka Idea Banku. 
 

ś 


Wnętrza wszystkich warszawskich "hubów" zaprojektowali Iwona Bakuła i Marek Ałaszewski z pracowni Dark Chocolate.

Zrobili to naprawdę świetnie. Wykorzystali znakomicie przestrzeń i ożywili ją prostymi, nowoczesnymi sprzętami w radosnych kolorach. Do projektu wnętrz wykorzystali mnóstwo gotowych mebli znanych marek, także polskich (Noti). Niektóre elementy wyposażenia zaprojektowali sami. Całą przestrzeń zaaranżowali z lekkością i fantazją, z jaką dotąd nie kojarzyłam placówek bankowych. Jest miło, przytulnie i wygodnie. 
 


Atrakcją Idea Hub na Zajęczej 15 jest wspaniałe patio, na którym można nie tylko odpocząć po pracy, ale też porozmawiać z klientem w nieformalnej atmosferze. Kiedy odwiedziłam to miejsce, ponad patio były rozpięte białe płótna chroniące przed ostrym słońcem. Poza tym nastrój był wprost sielankowy. Ech, można się tu zasiedzieć... To chyba jedyny minus. No bo jak wrócić do roboty z takiego słonecznego podwórka?Na końcu dziedzińca czeka jeszcze jedna niespodzianka: kino letnie. Po ciężkim dniu można zatem zostać w miejscu pracy i obejrzeć film pod chmurką. 
 


Inne "huby" w Warszawie znajdują się na ul. Marszałkowskiej 87 i przy znanej, typowo letniej restauracji Temat Rzeka. Wszędzie powtarzają się podobne motywy, ale za względu na różne lokalizacje każdy ma swoją specyfikę. W Idea Hub na Marszałkowskiej podobno jest nawet studio fotograficzne do samodzielnego robienia zdjęć przedmiotów (tzw. pack shotów). Wyobrażacie sobie? Zaczynam się poważnie zastanawiać nad założeniem konta w Idea Banku...
 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com