>   Blog
Krótki film o meblach
31 marca 2015, 09:45


Znacie to spojrzenie przyprawiające o dreszcze? Znacie tę twarz o wyrazistych, niepospolitych rysach? Jasne, że tak. To Mads Mikkelsen, dziś chyba najbardziej znany duński aktor. Pamiętamy go z takich filmów jak "Hannibal", "Casino Royale" czy "Polowanie". Teraz zagrał specjalną, nietypową dla siebie rolę w filmie wyprodukowanym przez duńską markę meblową BoConcept. Można ten film obejrzeć tylko w internecie. Trwa nieco ponad pięć minut. W chwili, gdy piszę ten tekst, obejrzało go 992 108 osób, choć premiera miała miejsce mniej niz dwa tygodnie temu.
 


Komedia "The Guest" to już drugi film z udziałem Madsa. Pierwszy film nosił tytuł "The Call" i był utrzymany w konwencji dramatu. Tamten film w pierwszym tygodniu od premiery obejrzało milion widzów. Tu i tam pomysł był identyczny: nakręcić film pozostający w standardzie "normalnego" filmu pełnometrażowego, zakładając od początku, że będzie emitowany tylko w internecie, a zasadnicza fabuła będzie tylko pretekstem do pokazania wnętrz urządzonych przez BoConcept....

Nic zatem dziwnego, że obok Madsa, dwójki innych duńskich aktorów oraz kilku statystów (a właściwie statystek, ale nie zdradzam szczegółów) "bohaterami" filmów są... meble i dodatki BoConcept. Zwłaszcza w najnowszym obrazie "The Guest" odgrywają znaczącą rolę. Tak jakby po pierwszym filmie ktoś w firmie BoConcept poczuł niedosyt i w sequelu postanowił pójść na całość.

Bardzo istotna jest oczywiście scenografia. W "The Guest" głównym planem zdjęciowym jest wyjątkowo piękny dom w Walencji, własność designera Mortena Georgsena, który współpracuje z BoConcept. Miłośnicy skandynawskiego stylu będą wniebowzięci! Oto próbka. Film "The Guest" jest nakręcony w konwencji komedii. Szczerze powiedziawszy, scenariusz mnie specjalnie nie porwał. Jest zabawny, ale bez przesady. Sądzę, że niektóre kobiety mogą nawet poczuć się nieco urażone (czyżby prowokacja, świadomy zabieg twórców filmu?)

Ale kto by się przejmował scenariuszem, gdy rzecz dzieje się w tak oszałamiającej willi...Dla mnie najważniejsza jest scenografia - naprawdę mnie zachwyciła - no i występ Madsa Mikkelsena. Facet ma w sobie coś magnetycznego. Skupia całą uwagę, niezależnie od tego, kogo gra i gdzie.  Poza tym oglądając zdjęcia z planu, widzę, że ekipa filmowa bawiła się nieźle...Zresztą sami obejrzyjcie, zostawiam wam ocenę.

Film "The Guest" tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=ZuAWxNOCHGM oraz na stronie internetowej BoConcept: http://www.boconcept.com/pl-pl/ 

Warto zajrzeć na stronę BoConcept , bo z okazji premiery filmu trwa tam specjalny konkurs, w którym do wygrania jest nagroda warta 10 000 euro!

 Film "The Call" można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=nsUqeVNIgm4

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com