>   Blog
Księga hedonistów
25 marca 2015, 09:17

 

 

 

Book of Luxury Design to nowe, specjalne wydanie Book of Luxury, wyjątkowego czasopisma (katalogu), którego podtytuł brzmi: "Księga hedonistów i miłośników dobrej marki". Publikacja ukazuje się raz na rok. Zawsze w polsko-angielskiej wersji językowej, bo dystrybuowana jest także zagranicą: W Mediolanie, Londynie i Paryżu.

Book ofLuxury możemy dostać na wybranych imprezach biznesowych, kulturalnych i towarzyskich. W ambasadach, centrach biznesowych, salonach spa, hotelach i restauracjach, w strefie VIP na lotnisku. Jednym zdaniem: jest wszędzie tam, gdzie są ludzie, dla których świat dóbr luksusowych to naturalne środowisko. Katalog skierowany jest do osób żyjących na najwyższym poziomie, ceniących luksus i codzienne przyjemności. Tak jak czytamy w podtytule: do hedonistów.

 

Tym razem do tytułu Book of Luxury dodano słowo "design". To wydanie w całości poświęcono tematyce designu. Tak to tłumaczy redaktor naczelna magazynu: "Luksus i design są sobie bardzo bliskie, dlatego postanowiliśmy stworzyć katalog pięknych przedmiotów i luksusowych miejsc. Nasza publikacja to zbiór cennych informacji z najwyższej półki. Polecamy miejsca, które warto odwiedzić i przedmioty, które warto mieć". 

A oto Wioletta Podgórska, redaktor naczelna.
 


Book of Luxury Design to nie tylko piękne przedmioty, ale też ludzie. W magazynie można przeczytać kilka wywiadów ze znanymi osobami: projektantami, kuratorami galerii, czy po prostu ekspertami w dziedzinie designu. I tu, jeśli pozwolicie, nastąpi Wielka Autopromocja.

Pierwszy wywiad w numerze jest ze mną. Temat przewodni rozmowy: "Co jest luksusem w dzisiejszych czasach? Jak wyglądają luksusowe polskie wnętrza?" Jestem wdzięczna redakcji za poświęcenie mi aż trzech rozkładówek. Nie spodziewałam się tak rozległej przestrzeni... Czuję się zaszczycona. Czyżby miało to coś wspólnego z tytułem rozmowy?
 

Jestem tym bardziej dumna z mojego wystąpienia w Book of Luxury Design, że towazrystwo mam doborowe. Wśród pozostałych rozmówców są m.in. Joanna Sarapata, Joanna Sokołowska-Pronobis, Paweł Grunert. Wywiadu udzieliła także Paola Colombari, która prowadzi w Mediolanie autosrką galerię sztuki współczesnej. 

 


O swojej pracy i związkach designu z modą opowiadają projektanci znani jako Paprocki-Brzozowski.

 

Natomiast Robert Majkut, obecnie jeden z najbardziej znanych polskich designerów, z wykształcenia antropolog kultury, tłumaczy, dlaczego słowo luksus budzi czasem negatywne reakcje. 


Oczywiście esencją wydania są artykuły o wybranych, luksusowych przedmiotach. Tych najbardziej użytkowych, jak kuchenne sprzęty Gaggenau...
 

...albo wyłącznie dekoracyjnych, takich jak elegancka biżuteria.

Wśrod polecanych przez redakcję miejsc znajdziemy przede wszystkim hotele - tylko te najpiękniejsze i z odpowiednią liczbą gwiazdek.
 


Book of Luxury to także serwis internetowy, będący rozszerzeniem i uzupełnieniem publikacji papierowej: www.bookofluxury.pl

Wydawcą jest agencja Esse specjalizująca się w marketingu dóbr luksusowych.

Na koniec zdradzę Wam mój sekret. Zawsze zazdrościłam redakcji Book of Luxury znakomitej poligrafii. Ten papier! Ta grubość! Ta okładka! Marzenie...

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com