>   Kuchnie

Armani gotuje
9 lutego 2014, 09:50

 

 

Nieformalne przyjęcia, podczas których goście przyglądają się procesowi zagniatania gnocchi (no przecież nie kopytek!) albo nawet w sami gotują – mają pewien skutek uboczny. Dzięki nim kuchnia na chwilę odbiera palmę pierwszeństwa salonowi i staje się centrum domu. Najlepiej, jeśli jest piękna, godna podziwu i zazdrości. Po prostu ZJAWISKOWA.


Właśnie takie kuchnie proponuje marka Armani Dada. Podobno Giorgio Armani wpadł na pomysł najnowszego zestawu "Slide" właśnie podczas prywatnego pokazu kulinarnego. Nazwa "Slide" (ang. "zasuwać") nie jest przypadkowa. Wszystko w tej kuchni jest przesuwane: nie tylko fronty szafek, ale i elementy blatów roboczych, pod którymi ukryto techniczne elementy, takie jak zlew, deska do krojenia czy kran. Dlatego wygląd kuchni jest absolutnie sterylny, minimalistyczny. Jedyną ozdobę stanowią poziome drewniane listwy. 

 

 

Marka Dada, specjalizująca się w meblach kuchennych "z wyższej półki", jest częścią włoskiej Grupy Molteni, firmy znanej z produkcji bardzo dobrych mebli do wnętrz prywatnych i biurowych. W 2008 Grupa Armani i Grupa Molteni podjęły współpracę i zaczęły tworzyć kuchnie pod wspólną marką Armani Dada. Obecnie do jej najbardziej znanych realizacji należą zabudowy kuchni w ekskluzywnych rezydencjach Armaniego w Burj Khalifa w Dubaju, w  moskiewskich drapaczach chmur Basznia Fiedieracyja czy w apartamentach hotelowych luksusowego kompleksu San Pietro all'Orto w Mediolanie. 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com