>   Kuchnie
Naturalna uroda drewna
28 listopada 2014, 04:52


Szukasz modnej, nowoczesnej zabudowy kuchennej z frontami z drewna? Proszę bardzo. Oto nowa kuchnia polskiej produkcji. Model "Z5" wyprodukowała poznańska firma Zajc. Tak, pisałam już o firmie Zajc - kliknij tutaj. Jestem jej bezinteresowną fanką i w zasadzie podoba mi się prawie wszystko w ofercie tej firmy. Naprawdę mało jest polskich producentów mebli, którzy tworzą rzeczy na tak wysokim poziomie, jeśli chodzi o jakość i design.
 


Kuchnia "Z5" jest bardzo prosta, wręcz minimalistyczna, a jednak na w sobie coś ciepłego, przytulnego. To zasługa forniru dębowego, którym wykończonych jest większość frontów. Te fronty są gładkie, bez zbędnych żłobień czy innych atrakcji, które psułyby tylko efekt czystości formy. Jedyną ich ozdobą jest sama struktura materiału, czyli widoczny rysunek naturalnego usłojenia drewna.
 


Szafki wiszące nad blatem oraz nad lodówką mają fronty wykończone jasnym, półmatowym lakierem. Tę samą barwę ma blat i panel na ścianie w strefie roboczej, wykonane z kwarcowego konglomeratu Silestone. Połączenie drewna i bieli jest bardzo na czasie. Daje też ciekawy efekt kontrastu.
 


W całej kuchni zastosowano wiele praktycznych systemów szuflad, cargo itp. Góre szafki otwierane są za pomocą podnośników elektrycznych - uwielbiam to rozwiązanie, pewnie dlatego, że nie należę do bardzo wysokich kobiet. 

Bardzo podoba mi się ta nowa kuchnia Zajc. Mogłabym taką mieć w domu. Pytałam o cenę. Jest "ustalana indywidualnie". Nic dziwnego, bo przecież w Zajc zawsze projektuje się kuchnie do określonego pomieszczenia i zgodnie z konkretnymi oczekiwaniami klienta.
 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com