Od podłogi do sufitu
19 września 2014, 03:54


Arcdeko - ten nowy showroom z artykułami do wyposażenia wnętrz otwarto we Wrocławiu (Plac Strzelecki 25). Powierzchnia handlowo-biurowa, jaką dysponowała firma, została zaaranżowana w ciekawy sposób przez pracownię Lord Valium. Powstało miejsce, w którym nie tylko prezentowane są produkty oferowane przez Arcdeko, ale też gdzie można z przyjemnością spędzić czas, rozmawiając o wnętrzach, designie, ciekawych pomysłach dekoratorskich.

Celem właściciela, Macieja Arciszewskiego, było wykreowanie miejsca, które "zapiera dech w piersiach". Sami oceńcie, czy to się udało.

Moim zdaniem największe wrażenie robi tak zwana "strefa projektanta". Bardzo przytulne, a jednocześnie supernowoczesne wnętrze. Złoty abażur lampy ma siemdziesiąt centymetrów średnicy! 
 


Firma Arcdeko zajmuje się sprzedażą wyjątkowych produktów do dekoracji wnętrz. Są to m.in.  sztukaterie, tapety, maty dekoracyjne, lampy oraz wykładziny podłogowe, w tym również podłogi LVT (Luxury Vinyl Tiles), znakomicie imitujące naturalny kamień i drewno,

Wszystkie te materiały zostały zastosowane we wnętrzu showroomu. Podłogi, ściany i sufity zyskały nowy blask. Przykład: w tym niewielkim kąciku wyeksponowano tapetę (ZINC), sztukaterię i lampę (Panzeri). A na dodatek jeszcze meble dobrej polskiej marki Noti.


 

Arcdeko szczyci się niezwykle szerokim wyborem tapet dekoracyjnych. Podobno w sumie oferuje klientom kilkanaście tysięcy wzorów! Na zdjęciu poniżej szafa z katalogami i próbnikami tapet. W showroomie jest również specjalny stoł do ich wygodnego przeglądania. 
 


Podłogi z firmy Designflooring są do obejrzenia w tym specjalnym ekspozytorze. 
 

 

Tu z kolei mamy mebel o podobejj funkcji: ekspozytor wykładzin Balsam.
 


Z zewnątrz showroom wygląda elegancko, ale przecież nie nadzwyczajnie. Nic nie zdradza, że w środku czekają na nas takie cuda...
 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com